ARMY JAM 2018 - REPORT

24.09.2018

Od závodu nám uběhl měsíc a je tedy na čase si připomenou letošní ročník dirtové veselice. Víme, že jsme Vás nechali dlouho čekat, ale věříme, že v tomto podzimním počasí článek minimálně zahřeje a alespoň z části Vás vtáhne zpět do léta. 

Pátý ročník se myšlenkou vrátil zpět k prvnímu ARMY JAMU, kde jezdili BMX a MTB dohromady a bylo každému v podstatě jedno, kdo vyhraje... Jsme rádi, že jsme se letos k této myšlence vrátili a mohli si společně zajezdit. 

Plánovali jsme, že v pátek bude vše ready a budeme už jenom jezdit, užívat letního dne a na večer sedneme a dáme pivko. Bohužel realita je úplně jiná. Dopoledne to vypadá ještě dobře, hudba hraje, přípravy vrcholí ale i tak jsme nervózní, protože na celý víkend hlásí déšť. Celou dobu si děláme srandu, že v Pohořelicích přece neprší a kdyby jo, tak natáhnem plachty a budem se klouzat a válet se v blátě. Pár hodin na to se vtípky stály realitou a sranda nás rychle přešla. Během chvilky se slunce přeměnilo v déšť. Půl hodiny nás obloha kropila kapkami velké jak golfové míčky a my zamlkle seděli pod střechou a koukali jak celé přípravy přichází nazmar. 

A je po dešti, slunce v nedohlednu a mezi skoky spousta vody. Bereme gumáky, pláštěnky, lopaty, koště a jdeme na to. Válení v blátě se stává skutečností.
A je po dešti, slunce v nedohlednu a mezi skoky spousta vody. Bereme gumáky, pláštěnky, lopaty, koště a jdeme na to. Válení v blátě se stává skutečností.

S vodou jsme si nakonec poradili, ale vzalo to hodně času a stejně není vyhráno. Sjíždí se první bajkeři, a jsou vyvalení stejně jak my s tím rozdílem, že jdou zpět do auta a čekají co vlastně bude. No zkrátka nic moc. V pozdních večerních hodinách končíme s chystáním, jdeme spát a doufáme, že do rána to bude snad v pohodě. 

Ráno nás místo budíku vzbudí bubnování kapek do střechy auta a v ten moment nás napadá to nejhorší. S né moc nadšeným výrazem lezeme z dodávek a pomale se všichni scházíme pod pergolou na snídani. Sedíme, čumíme a už jen doufáme. Nakonec kolem osmé přestane pršet a jdem zhodnotit situaci. Kaluže naštěstí nejsou, Váca s Adamem berou lopaty a jdou zachránit co se dá. V 10:00 přichází dobrá zpráva! Mraky se trhají, Váca s Adamem hlásí hotovo, na místo doráží další jezdci a vše konečně ožívá. Čekal jsem, že kvůli špatnému počasí nebude účast zrovna velká, ale byl jsem neskutečně překvapený, když jsem před riders zónou viděl hromadu kol a lidí. Jedeme dál, speaker KK (Kuba Kalina) vyhlašuje start registrace a jde se do toho. Registrují se malí, velcí, BMX, MTB. Zkrátka všichni co dorazili s kolem. Nakonec se nám do závodu registrovalo 48 jezdců a každý si mohl vybrat kterou lajnu chce jet. Celé dopoledne se jezdí a nálada vypadá u všech v pohodě, co víc si přát.

Na pravé poledne KK vyhlásí posledních 30 min. tréninku, DJ VINFIELD pouští rockový playlist aby to klukům jelo, a může se začít s kvalifikací na Funbox Line. Funbox Line se jede na lavicích a na nejmenší lajně dirtu. Zábava je náramná, všem to jde, takže pochvala! 

Kvalda mladých odejta a může následovat kvalda Medium Line a Big Line. Počet jezdců úctyhodný a potěšující, každopádně z každé kategorie postupuje do finále 8 jezdců, takže už i zde, v kvalifikaci padají neskutečné triky, a kluci o postup opravdu bojují. 

Po odjetí kvalifikací začínají soutěže pro diváky, jedna pro odrostlejší a druha pro mladý. Ti odrostlejší dostali nelehký úkol, a však jsou rádi, že jsme je vybrali, protože kdo by si nedal pivo zadarmo že? Háček je tom, že k pivu dostali brčko, o zábavu je tedy postaráno. Pro mladší účastníky soutěže jsme přichystali balancování na boardu, je až neuvěřitelné, jakou ty děti mají rovnováhu a talent.

Porota hlásí, že je vše ready a může se jít na finální battle! Tento rok to není klasické finále, tento rok se jede tělo na tělo, systémem pavouk, kde je hned jasné kdo postupuje dál. Rád bych vám zde předal veškeré dojmy a pocity, ale v tomto battlu se událo tolik neskutečných věcí, že fotogalerie nebo video, které brzy upneme to vysvětlí o dost lépe! Co bych ale chtěl doopravdy vyzdvihnout je battle na velké lajně, tam jezdili doopravdy ty nejpovolanější a taky to tak vypadalo. Až zůstával rozum stát co Váca, Pejda, Ondra Kremser nebo Banán předváděli. Bylo to něco neskutečného, kluci chtěli doopravdy zajet ty nejlepší jízdy v kombinaci s co nejlepším stylem a trikem. Battle byl doopravdy skvělý a každému kdo se jej účastnil patří obrovské díky. Tímto to ale neskončilo. 

Hned po battlu jsme měli připravenou tombolu, kde jsme měli nachystané věcné ceny včetně poukazů. Za které děkujeme Peťovi Hemalovi z domácích potřeb, Zlatnictví papoušek, Zdraví které baví, Cyklo Roman Dubš, Domácí dílna Berník, Meatfly a Monster Energy. Nakonec už zbývá pouze vyhlášení výsledků battlu včetně best tricku, best line a best style. Věřím, že si ARMY JAM užil každý, ať už divácky nebo jezdecky, hlavní je podpořit a každému kdo podpořil, moc DĚKUJEME! 

VÝHERCI BATTLU:

FUNBOXLINE

MEDIUM LINE

BIG LINE

 BEST TRICK - MARTIN GABARA I BEST LINE - MICHAL BARÁNEK I BEST STYLE - DOMINIK VACÍK


Nicméně co by to bylo za dirtovou veselici bez pořádné rockové muziky. Kapely Hanz's Fuckers, Overhype a Szkrat nám krásně zpříjemnili večer a konečně byla další možnost po bajkersku zapogovat. Díky za to! 

Za celou partu bych rád naposled poděkoval všem, kteří dorazili i když to prvně nevypadalo. Doufám, že jste si to náležitě užili! Dále děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci akce, zejména klukům a holkám z naší party ARMY DIRT PARK! Letos to bylo opravdu náročné, ale věřím, že další ročníky budou alespoň stejně povedené. Dále velké díky patří městu Pohořelice za podporu a rozvoj freestylových sportů BMX a MTB v našem městě. Děkuji také Alexovi, Šimonovi a Tomášovi z TBB-BIKE za podporu, super nápady, realizaci a support celému BMX! Dík Monster Energy za drink support, Nuggeat a Meatfly za věcné ceny, Hugo Bross za luxusní párek a pivko, Milanovi Diškovi za skvělé fotky, Pneuservis Bartoš za poskytnutí káry a všem, kteří nám pomohli. 

Moc děkujeme!


FOTOGALERIE ZDE: ARMY JAM 2018 - FOTOGALERIE