ARMY JAM 2017 - REPORT + VIDEO

09.04.2018

Již čtvrtý ročník závodu ARMY JAM je za námi, společně se závody skončilo i léto, tak se pojďme poohlédnout za posledním prázdninovým víkendem, kdy probíhal ARMY JAM 2017!

Jak jsme psali v pozvánce, každý rok se snažíme naši práci dělat na 110%. Tím myslíme dělat závody na super úrovni tak, abychom jezdcům i divákům mohli nabídnout to nejlepší! Za naší partu jsme s výsledkem akce velice spokojeni a vše vyšlo podle našich představ.

Jako minulý rok jsme umožnili jezdcům kvalitně potrénovat už v pátek, protože sobota byla opravdu nabitá, takže to jezdcům určitě přišlo vhod! V pátek se nám sjeli srdcaři BMX, to znamená kluci z Vápenky, TBB BIKE partička v čele se Sašem, Honzové Brožovi a spousta dalších kamarádů a riderů. Celé odpoledne se jezdilo, hrála muzika a pivo teklo, takže pěkná představa toho, jak to asi bude vypadat následující den. Ježdění jsme rozpustili až kolem deváté večer, kdy jezdili už jenom ti odvážnější, ale to jsem ještě netušil, co příjde. Těsně před půlnocí to partička z Vápenky vzala za svý a rozjela night session s čelovkama a foťákem. Jako organizátor jsem z toho moc nadšený nebyl kvůli bezpečnosti, ale kluci mě utvrdili, že dají jenom pár fotek a jdou. Nakonec se z toho stala asi 30 minutová super session a bylo na co koukat!

Minulé ročníky jsme se budili do krásného letního rána a tento rok tomu nebylo jinak. Den byl opravdu nabitý a my začali s registrací. Celkový počet registrovaných čítal nějakých 31 riders. Tímto číslem jsme byli celkem překvapeni, ale bohužel ne moc kladně. Protože minulý rok bylo registrovaných celkem cca 40 riders, tak byl vidět značný úpadek a je škoda, že nedorazili např. pražáci, kluci z VSA partičky atd., ale dál od registrace. Celé dopoledne pse trénovalo a vše probíhalo v maximální pohodě! Tento rok jsem měl konečně možnost se koukat na celý závod a můžu říct, že mě atmosféra maximálně vtáhla. Mám radost z toho, když vidím, jak si závody všichni užívají a dokonce si z tohoto závodu umí udělat i celovíkendovou dovolenku. O tom to je, vzít kolo, sednout na vlak nebo do auta a přijet si užívat pohodovej BMX WEEKEND.

Po dvanácté jsme pomalu rozjeli kvalifikaci s tím, že z každé kategorie postupovalo 10 jezdců. To znamenalo, že v kategori Young a Master postupovali všichni jezdci, narozdíl od Profíků. Youngři to pojali celkem po svým a šlapali do toho hned od kvalifikace, takže jsme mohli vidět pěknou rivalitu i přes to, že do finále postupovali všichni. V kategori Master bylo celkem šest jezdců, takže tam to bylo celkem uvolněný. Kvalifikaci uzavřeli Profíci, kde bylo registrovaných celkem 17 jezdců, takže tady už kluci museli ukázat co umí, aby postoupili do finále.

Po odjetí kvalifikací proběhla údržba dirtu, kterou měli v patrnost kluci z party ARMY DIRT PARK. Musím říct, že takovou souhru jsem dlouho neviděl. Každý věděl, co má dělat a skoky se celý den udržovaly v super kondici, takže po závodech už ani nebylo tolik práce s opravou skoků. Díky za to! Díky delší pauze jsme vymysleli soutěže pro diváky. Jako první bylo balancování s kolem na místě, druhá, ta zajímavější, byl slalom, kde se utkaly dvě pěkná děvčata z Moravy! Tady to bylo poněkud ostřejší, protože jedna z děvčat se dostala s kolem do pantu a spadla, takže na konec prázdnin vyhrála trochu sádry na zlomenou ruku. Tím bych rád pozdravil Frišovu strarou! Ahooj!

Když bylo vše ready, mohli jsme začít s finále. Tady bych se rád rozepsal, ale protože toho bylo tak strašně moc, tak se místo toho můžete podívat na fotogalerii nebo na aftermovie, které Vám řekne mnohem víc. Každopádně bych tu rád vypsal alespoň pár postřehů z finále. Co potěšilo, bylo to, že nám závod komentoval Jakub Ouvín aka Big Buba, kterého můžete vídat v pořadu Drive v TV. Tak super člověk, kteréj krásně moderuje, ten nám ty závody udělal opět o něco lepší a určitě se to odvíjelo i na samotném závodu. Finále Young probíhalo suprově a nejvíce vyčníval Patrik Komárek s kumpány Petrem Kulačem a Jakubem Skálou. Tady bych rád pochválil i Pohořelický mlaďochy za účast a super jízdy. Jmenovitě Matěj Doušek, Vojta Lang, Mirďa Vanc a Patrik Zpěvák. Věřím tomu, že všechny kluky až na nějakou výjimku tento závod posunul kupředu! Jak se dalo očekávat, tak v kategoriI Master nejvíce vyčníval Honza Broža, který zvolil velkou lajnu a ještě k tomu tam dával super triky. Dál bych vychválil kluky z 1glcrew, kteří k nám před závody jezdili dost pravidelně a bylo to na jejich jízdách znát. Škoda byla, že se nám před závody zranil Jirka Pokorný, který tento rok začal jezdit šílenej styl a triky!

To, na co všichni čekali, bylo finále Profíků. V profi kategorii byla jména jako Zdenda Pešek, Adam Halbich, Dominik Vacík, Martin Gabara, Viktor Orosz, Adam Trnka, Jakub Benda, Michal Baránek, Tomáš Lízal a Marek Mazal. Všechno kvalitní jezdci, a že bylo na co koukat! Nejlepší z celého finále byli diváci, kteří přišli přímo k velké lajně, kde se odehrávalo vše podstatné a díky tomu měl vrchol dne neskutečnou atmosféru! Více už můžete vidět v aftermovie a ve fotogalerii

Následovalo vyhlášení za účasti radního města Pohořelice Aleše Saitla, a poté už jsme mohli odpálit koncert kapel Bleeding Heart, Denoi, Overhype a Fish Face! Z této části akce si toho moc nepamutuji díky alko opoejní a pěkným ránám z pogování. Každopádně věřím, že jste si to všichni užili!

Za celou naší partu bych rád poděkoval všem, co dorazili a společně s námi si tuto akci užili! .

Dále bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci akce. V prvé řadě bych rád poděkoval klukům a holkám z naší party ARMY DIRT PARK, nejvíc dobře zmáknutá práce! Dále děkujeme městu Pohořelice za neutichající podporu. Velké dík celé partě TBB-BIKE a Alexovi také za super podporu v každém ročníku! Monster Energy za perfektní zázemí a drink support a mé mámě Lence Weiterové také za každoroční podporu akce a cenné rady! Dále děkujeme: Nábytek Mikulík, Video-dronem, Pneuservis Bartoš, Aleš Hemala, Ivča Szromková, Miroslav Novák, Jakub Vodička, Tomek Vondráček, Kamil Řezáč a všem, kteří nám zkrátka pohomli! Moc děkujeme!