ARMY JAM 2015

18.08.2015

V sobotu 8.8. proběhl v našem ARMY DIRT PARKU druhý ročník dirtových závodů ARMY JAM 2015. Počasí nám oproti minulému roku hrálo do karet, jezdců bylo taky dost a i přes tropické teploty se děly nevídané věci. Pojďme se tedy pododívat, jak probíhal ARMY JAM 2015

Oproti minulému ročníku nastalo pár změn. Udělali jsme tři katogorie (BMX AMATEUR, BMX PROFI a MTB). Další změna, které si určitě všichni všimli byly skoky. Z jara 2015 dirty prošly celkovou rekonstrukcí, takže se jezdci mohli těšit na dvě nové lajny skoků + lavice a pumptrack! Poslední změna byla trošku matoucí, přes to že máme v názvu ARMY JAM, tak jsme místo formou jamu jeli klasický závod, tedy dvě jízdy + lasttrick. Ale teď už k závodu.

KVALIFICE VŠECH KATEGORIÍ 

Přesto, že se nám do závodů registrovalo 30 jezdců, tak jsme kvalifikační jízdy brali jako trénink a nechali postoupit všechny jezdce. Takže až ve finálových jízdách se odehrál super souboj!

  FINÁLE - BMX AMATEUR

Co mě mile překvapilo, bylo to ,že se závodů účastnili uplně ti nejmladší závodníci. Jelikož každý z kluků měl jiné jezdecké schopnosti, tak jsme jim dali na výběr kde chtějí svojí jízdu jet. Nejmladší rider Mira Vanc má teprve 7 let, ale i přes svuj věk se dokázal poprat s pumptrackem a všem ukázal, že na to má! Následovník Miri Vance byl Vojta Lang, kterému je 9 let, na to že jezdí pár týdnů, tak lavice si poskákal jako by nic, no jsem zvědav jak na tom budou přístí rok! A teď první tři místa!

3.místo - obhájil šestnáctiletý Dominik Novotný z Dolních kounic, Dominika jsem přemlouval celé dopoledne ať se účastní závodů a nakonec jsem ho překecal a myslím, že radost byla z obou stran. Dominik si jel pohodičku, nějaká šálka, condor, one foot cancan a jako last trick zkoušel tailwhip do kterého neměl moc daleko! 

2.místo - bral Štěpán Grunwald kterému je 13 let a velice mě překvapil. Klučina drobné postavy ale zabíjel hrozně, lavice lítal krásně vysoko condorama, 360 jak nic, no prostě další talent! 

1.místo - zajel Jan Hůlka z Třebíče. Honza je chvilku po operaci břicha, ale to mu na výkonu moc neubralo, jako jediný zvolil střední lajnu, kde sázel trndowny, tailwhipy, 360 barspin! Všechno jak nic a tím obhájil zaslouženě první místo!

FINÁLE MTB 

Tento rok se kluků na MTB sešlo nad očekávání, jelikož někomu seděla víc střední lajna a někomu větší, tak jsme se s klukama domluvili že si můžou vybrat. Nakonec se odehrála celkem slušná podívaná, protože kluci měli zřejmě natrénováno a padali parádní tricky! 

3.místo - zajel Bobeš Švéda z Brna. Bobeš potvrdil, že se nemusí motat tailwhipy a barspiny aby se dostal na bednu! Bobeš si jel stylovky jako table, 360, condor všechno ve stylu a čistě! Radost se na tohodle týpka dívat.

2.místo - obsadil Pavol Hraško až z Bratislavy! Pavol jel na střední lajně kde kombinoval všechny tricky a všechno čistě! Doufám že příští rok se znova potkáme. 

1.místo - bral Kuba Hejl z Velkého Meziříčí. Tenhle borec, který má 16 let se od minulého roku neuvěřitelně vyjezdil a na jeho jízdy jsem se strašně těšil! 360 bar to bar, 360 condor, superman seat grap, no prostě tricková mašina která si to první místo vydřela!

FINÁLE - BMX PROFI

Tento rok jsem se obzvlášť těšil na BMX PROFI, už podle registrovaných jezdců v této kategorii jsem věděl, že to porota nebude mít vůbec lehké! Stejně jako u MTB si mohli kluci vybrat na které lajně pojedou! Pro porotu byla tahle katerogie hodně těžká, kluci tahali esa z rukávů, ale dost jízd se nedojelo, nakonec se nám rozjela celkem slušná last trick session, takže jsme převážně vycházeli z last tricku a tricků v jízdě 

3.místo - jak je známo, tak Dominik Vacík je tak trochu astronaut z Dolních Kounic kterému je 17 let, jeho převod 32T na 9T posílá Dominika neuvěřitelně vysoko a když do toho v té výšce vyšle 360 nebo backflip tak se tají dech. A tohle nám právě předvedl u nás na ARMY JAMu ! 

2.místoDan Miler z Brna se na velké lajně trochu trápil, ale i přes to vedro dokázal lidi rozpalit ještě víc a tím, že zajel super tricky jako backflip condor, frontflip condor, tailwhip a 360 backflip tak obsadil krasné druhé místo. 

1.místo - Jakub Benda až ze Stráže pod Ralskem si zaslouženě odjvezl první místo, obě jízdy zajeté bez pádu a last trick na čisto! Kuba zajel v jizdě tricky jako backflip, barel roll, 360 bar bar a jako lastrick dal 360 bar to oppo bar!

Za mě byly závody super! Obešly se bez zásahu naších saniťáku, kterým bych taky velice rád poděkoval za jejich přítomnost. Jako každý organizátor jsem v průběhu závodů postřehl pár chyb, které se na další ročník pokusím napravit a případně kdyby měl někdo nějaké připomínky, tak stačí napsat na FB stránky ARMYDIRTPARK, budu rád za každou pozitivní i negativní připomínku! 

 Rád bych ještě poděkoval všem co se na nás došli podívat nebo se účastnili závodů a celému organizačnímu teamu ARMY DIRT PARK. Na všechny fotky ze závodů od Káťi Procházkové se můžete podívat zde a video bude v brzké době taky na webu TBB-bike.cz.

 Ještě jedno poděkování patří všem sponzorům bez kterých by nebylo možne tyto závody uskutečnit a to jsou: Město Pohořelice, o.s. Motocross Pohořelice, TBB-Bike.cz, Monster Energy, Horsefeathers a květiny Lenka Weiterová. Děkujeme a uvidíme se příští rok!